Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» WRONG team
Mier Ian 10, 2018 1:10 am Scris de akka97

» OBEN
Joi Noi 23, 2017 7:16 pm Scris de OZN

» adamantix vs in0c3nt
Joi Noi 23, 2017 7:15 pm Scris de OZN

» Cine este Akka ?
Joi Noi 23, 2017 7:01 pm Scris de OZN

» Topic Despre Nimic
Lun Noi 06, 2017 9:24 pm Scris de Nihat

» DISS MARATHON
Mier Oct 18, 2017 10:48 pm Scris de adamantix

» primul freestyle aici
Mier Oct 18, 2017 10:22 pm Scris de adamantix

» YouTube, poze, link-uri
Lun Aug 28, 2017 9:12 pm Scris de INFECT!

» Ce asculti acum?
Lun Iul 10, 2017 8:14 pm Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare

Cedry2k

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Cedry2k

Mesaj Scris de OZN la data de Lun Mar 19, 2012 11:51 pm

Ramane de vazut ce va face. Eu cred ca Cedry2k e cel ce se schimba, Marius Craciun e tot emcee. E greu sa-mi imaginez ca o sa fie dj sau producator.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Crucific evrei, ard grupuri de nazisti, am sclavi anglo-saxoni si rapesc copii de teroristi!
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Reputatie : 9863
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 25
Localizare : Area 51

Vezi profilul utilizatorului http://www.battle.friendhood.net

Sus In jos

Mesaj Scris de Alter-Ego la data de Mar Mar 20, 2012 1:14 am

Pai da. Tot zice despre CEDRY2K, pana si-n melodiile altora "Mi-e greu sa-l opresc pe Cedry2k" (Gani & Liry - Intrinesc) - sau ceva de genul asta.

Deci ... asteptam.
Oricum , cred ca si albuml Haarp Cord va fi tot despre iluminare spirituala si altele.

nrPosturi++;

Alter-Ego
Cuvantul zilei pe dex online: BAN

Reputatie : 1880
Data de inscriere : 11/03/2012
Localizare : La paine si la oua. Daca nu ma gasiti la paine, cautati-ma la oua.

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de OZN la data de Mar Mar 20, 2012 1:33 am

E pacat ca rap-ul merge pe calea asta. Daca vreau religie, pot merge la orice biserica, e gratis, iar piese tari cu dume bune sunt toate.

Crucific evrei, ard grupuri de nazisti, am sclavi anglo-saxoni si rapesc copii de teroristi!
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Sus In jos

Mesaj Scris de koulipak la data de Mar Mar 20, 2012 2:55 pm

Dust a scris:[justify]Sau se calugareste.
"De aia ma gandesc sa dau un alt exemplu, ma duc la munte sa ma rog si sa contemplu".

s-a mutat de vreo 2 ani la breaza mah, la munte. dar tot avea treaba destul de multa cu bucurestiul.acum a zis la concert nu mai inghite deloc urbanul...deci se duce definitiv la munte

"After that sex change I guess you not the man now
Cut off your arms, you're the best MC - hands down
Brother man, you see me load the clip in the gun?
You'd better kill that crip walk and start doing a crip run"
koulipak
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Reputatie : 404
Data de inscriere : 24/12/2010
Localizare : ploiesti

Sus In jos

Mesaj Scris de FlexAtu la data de Mar Mar 20, 2012 3:05 pm

@OZN: Nu toti rapperi fac melodii cu un caracter religios, daca nu ne place ceva, nu ascultam Smile

Ma gasesti proaspat in atmosfera ca primavara.

FlexAtu

Reputatie : 435
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 22
Localizare : Baia Mare / Catania

Sus In jos

Mesaj Scris de Phlegm Man la data de Mar Mar 20, 2012 7:35 pm

Am terminat si eu de ascultat albumul si nu am o parere asa buna. Prea multa conspiratie de prost gust(s-a oprit la conspiratiile alea de suprafata si a luat totul de bun. Din cate observ, informatia cu care e de acord o catalogheaza ca fiind adevarata, iar cea cu care nu e de acord ca fiind o informatie care manipuleaza, minte) si indoctrinare religioasa(ii accept credinta intr-o superioritate divina, dar nu intr-o industrie cum e biserica si tot ceea ce o inconjoara). El chiar crede ca detine adevarul, dar e cam departe de el. Fiecare gandeste in felul lui, nu-l judec pentru asta. Pula mea, din partea mea Cedry2k, Raku si Dragonu', pot sa dispara din peisaj oricand. Nu prea suntem pe aceeasi unda. Singurul care m-a miscat pe album a fost VD, care a dat o strofa buna, dar nu impresionanta. Pe langa asta mi-a placut si beat-ul si cum au picat cei doi pe piesa "Progresie Geometrica".
Phlegm Man
Sunt carnivor, musc din tine, mestec si scuip rime!

Reputatie : 971
Data de inscriere : 10/05/2011
Localizare : Earth

Sus In jos

Mesaj Scris de Dust la data de Mar Mar 20, 2012 9:27 pm

koulipak a scris:
"De aia ma gandesc sa dau un alt exemplu, ma duc la munte sa ma rog si sa contemplu".

s-a mutat de vreo 2 ani la breaza mah, la munte. dar tot avea treaba destul de multa cu bucurestiul.acum a zis la concert nu mai inghite deloc urbanul...deci se duce definitiv la munte

Deci visele devin realitate. Smile
Am avut acum vreo 2-3 luni un vis ciudat tare, imi amintesc ca am ajuns pe undeva la tara sau la marginea unui oras, acolo statea Cedry2k, avea o casa cu o gradina mare si niste porumb si imi mai amintesc ca imi explica ceva de niste dispozitive de energie neconventionale. Deci am visat bine probabil. Laughing
Eu il vedeam destul de des pe aici, avand in vedere ca stau prin Berceni anul trecut cel putin il vedeam aproape saptamanal prin metrou.

Pentru cei care zic ca e prea multa religie in jur, eu nu inteleg de ce va deranjeaza asa tare treaba asta, ce-ti poate dauna ca x sau y crede in Dumnezeu, Buda, etc.? Scoatem din discutie posibila manipulare a maselor prin religie, la noi sunt de parere ca oricum nu exista sau nu este asa mare influenta bisericii, de exemplu nu influenteaza preotii voturile la alegeri sau asa ceva. Observ in ultima vreme o inversunare masiva impotriva religiei si a credintei in sine. Ca exemplu, acum vreo 2 saptamani discutam cu niste colegi, a venit la un moment dat vorba despre Dan Puric (pe care nu-l halesc) la care una dintre colege a spus ca il uraste pe Dan Puric pentru ca este un credincios idiot sau cam asa ceva.
Eu unul zic ca ar fi mai ok daca mai multi oameni sau toti oamenii ar avea mai multa credinta si nu stiu, ar respecta macar cele 10 porunci sa zicem. Cred ca lumea ar fi mai buna si as putea sa ma duc linistit in parc la 3 noaptea singur fara sa-mi fie frica ca nu ma mai intorc acasa, sau cel putin nu la fel de intreg cum am plecat.
Despre partea cu conspiratii, corporatii etc. sunt in mare de acord cu ce zice, mi se pare mai ok decat Raku de exemplu. Cel putin strofa lui VD de pe "Piete" pica la fix, cine a lucrat sau lucreaza intr-o corporatie intelege mai bine zic eu.

AdevaRAP!!!

http://www.facebook.com/RAP.adeva

www.adevarap.com
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 32
Localizare : BzB

Vezi profilul utilizatorului http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Static la data de Mar Mar 20, 2012 9:37 pm

O sa revin cu o parere dupa ce-l ascult de cateva ori, inca n-am terminat prima auditie dar imi place cum suna.

If I ain't gonna be part of the greatest, I gotta be the greatest myself.

http://www.youtube.com/user/Zetu6Pack

Download 'De la A la Z' - http://www.fileshare.ro/22327416112.8
Static
Admin

Reputatie : 5788
Varsta : 29
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

Vezi profilul utilizatorului http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Matrix la data de Mar Mar 20, 2012 10:33 pm

Sunt de acord in totalitate cu ce zice Dust.

Rob, ai dreptate cand spui ca biserica manipuleaza oamenii prin religie (a nu se confunda cu CREDINTA). Ritualistica bisericeasca este cea indoielnica. Conspiratii de suprafata? Poate nu inteleg eu exact ce vrei sa zici... dar conspiratii de genul celor prezentate in hip-hop-ul actual (cedry2k si altii la noi, vinnie paz si altii din State etc.) nu sunt de suprafata doar pentru simplul fapt ca reprezinta transpunerea in versuri ale unor conspiratii mult prea des intalnite pe net in ultimii ani. La subiectul Masoni si conspiratii Masonice am recomandat si o sa recomand intotdeauna "The Arrivals", un documentar de vreo 52 de parti, fiecare a cate 10 minute maxim, in care sunt explicate o gramada de chestii legate de acest subiect.

Dragonu', Cedry2k si Raku, sa dispara? Il acuzi pe cedry2k ca arunca la gunoi informatiile fata de care nu-i de acord, dar cam asta faci si tu aici, la un alt nivel, insa... si am mai zis ca nu-mi place "noul" Raku' deloc, dar tot nu mi-as dori sa dispara din hip-hop, chiar daca nu-s de acord cu stilul lui.

Matrix
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Reputatie : 732
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA la data de Mier Mar 21, 2012 9:15 am

... directia asta inspre care se duce e aiuristica rau. despre album au disparut piesele gen balboa si mie alea imi placeau, in schimb beaturile astea ii vin manusa pe flow adica albumu excluzand subiectul care e pe alocuri agasant suna bine de tot. nu mia placut raku la care se vede ca are nevoie de un beat ceva mai alert ca sa-si arate maiestria (mie imi place raku de pe rasuna sala) vd o da bine, versurile sunt cum zicea dust pt cine da cu sapa la corporatie.
... concluzia e ca albumu e lucrat ca lumea, in schimb pe unele piese parca iti vine sa-i zici -mai las-o ba in pula mea cu masonii si cacaturile astea ... mai baga niste scandal.
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Boka la data de Mier Mar 21, 2012 10:47 am

BA...credinta e ok atata timp cat nu o iei pe campii asa cum fac majoritatea prostilor manipulati,si interpretezi mot a mot biblia.
Boka
TaTy

Reputatie : 1534
Data de inscriere : 31/05/2010
Varsta : 31
Localizare : Tg-Jiu/Craiova

Sus In jos

Mesaj Scris de Phlegm Man la data de Mier Mar 21, 2012 4:11 pm

DOC : "Am ascultat Cedry2k - "Clipa Schimbarii". Magic ca si lirica (ca intotdeauna), dar albumul nu e pentru mine. Ma sperie, ma deprima, plus ca nu sunt deloc in film cu multe dintre concepte. A nu se intelege ca e un album slab, ba din contra, insa e departe de hip hop-ul care imi place mie. Este o nenorocita de geamandura morala atat pentru cei care au mers prea departe, cat si pentru cei care n-au parasit malul si nu s-au autoexplorat. Cumparati-l. Ascultati-l. Mergeti la show sa-l vedeti ca Cedry2k ESTE ce scuipa. Fiti mai buni. 1."

"I went to the woods because I wished to live deliberately, to front only the essential facts of life, and see if I could not learn what it had to teach, and not, when I came to die, discover that I had not lived."
Phlegm Man
Sunt carnivor, musc din tine, mestec si scuip rime!

Reputatie : 971
Data de inscriere : 10/05/2011
Localizare : Earth

Sus In jos

Mesaj Scris de Dust la data de Mier Mar 21, 2012 6:11 pm

@ Boka asa e. Eu unul fac diferenta intre credinta si biserica. Biserica a fost organizata sa zic asa de oameni, asa ca e normal sa aiba bube.
De cand a aparut am ascultat aproape exclusiv albumul si din punct de vedere al liricii si flowului mi se pare chiar peste Alchimia Veninului. Rupe norma, din punctul asta de vedere.
Ca tot vorbeam de subiectele abordate, pe albumul asta sunt de parere ca Cedry2k nu canta, ci predica. Cred ca ar putea fi pus lejer credinciosilor in biserica pe post de cuvantare Smile.

AdevaRAP!!!

http://www.facebook.com/RAP.adeva

www.adevarap.com
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Localizare : BzB

Vezi profilul utilizatorului http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Alter-Ego la data de Mier Mar 21, 2012 6:59 pm

Da, chiar ma gandeam azi cand veneam de la scoala (cu Cedry2k in casti) sa-mi dau si eu cu parerea despre album.
Pai l-am ascultat (am dat si comanda, vine vineri) si mi-a placut , doar ca nu e o diversitate in teme ca la celelalte albume. Ca tehnica, pot spune ca Cedry2k a ajuns la apogeu, insa varietatea temelor ... nu exista. Adica, e doar o tema + derivatele ei. In mare, e vorba de Dumnezeu, de lucrurile pe care le-a creeat, de dusmanii Domnului , etc.
Desi, cred ca albumul asta e pentru oamenii care au ajuns la o maturitate referindu-ma la etica, pentru care stiu sa "discute" cu constiinta. Adica, noi , in mare parte, suntem amatori de hardcore, de violenta verbala (referindu-ne la muzica), de dume si altele. Succint, CEDRY2K RAMANE LEGENDA.

nrPosturi++;

Alter-Ego

Sus In jos

Mesaj Scris de FlexAtu la data de Mier Mar 21, 2012 9:50 pm

Sincer, mie imi plac melodiile astea cu tema asta de crestere spirituala, "invitatia" la pace, nu vreau melodii de scandal, desi mai ascult si de alea, da' parca ma impresioneaza mai mult, le ascult cu o placere mai mare daca-s pe tema asta. Gen "Temnita Luminii" a lui Sisu, sau "Dragoste sau Frica" a baietilor Haarp Cord, astea imi ung sufletu. Cat priveste albumul asta, nu l-am ascultat(mi s-a terminat traficu' si pe 27 imi intra). O sa las o parere dupa ce il ascult de cateva ori

Ma gasesti proaspat in atmosfera ca primavara.

FlexAtu

Reputatie : 435
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 22
Localizare : Baia Mare / Catania

Sus In jos

Mesaj Scris de Eladio la data de Mier Mar 21, 2012 10:07 pm

îmi place echilibrul. o piesă de dragoste apoi una de ură, o piesă despre pace și una despre război. prea mult dintr-o temă plictisește

Intră pe HipHopDinRomania

http://www.hiphopdinromania.org

EXCLUSIV: Interviu cu 36 de producători din România (Vlad Dobrescu, Byga, Kafu, Dj Undoo, Dj Nasa, Phossilah, Dallas, Subsemnatu’, Sexy Loops (axes), SEZ, Omu’ Gnom, Megiddo, Cody2H, Dismas, Hertz, SinBeats, Metamorpho, Ferry, Empressto, Denis, SpoT, Chimist, Mir El, E.R.U., Shutz, CommyBeats, Doru, Mario V, Jimmy Neutr0n, Ripp, Qishta Ceinaru, Egris, DooZile, Krap, Markone1 și Kenzo)

http://www.hiphopdinromania.org/2013/06/exclusiv-interviu-cu-36-de-producatori.html
Eladio
www.hiphopdinromania.org pe zonă

Reputatie : 6370
Data de inscriere : 10/02/2012
Localizare : Brescia - Italia

Vezi profilul utilizatorului http://www.hiphopdinromania.org

Sus In jos

Mesaj Scris de OZN la data de Joi Mar 22, 2012 12:05 am

Si mie-mi place Echilibru, abia astept sa apara volumul II.

Dau dreptate celor ce afirma ca din punct de vedere liric, Cedry2k e mare pe albumul asta. Dar pentru mine e un album slab, ma asteptam sa fie bomba, sincer dupa prima piesa data ca promo, eram convins ca o sa ajung sa recunosc ca Cedrea e in top.

OZN
Zile negre, zi-le naspa

Sus In jos

Mesaj Scris de hanno la data de Joi Mar 22, 2012 8:40 pm

koulipak a scris:

explica-mi te rog din ce surse stii tu ca s-a mutat la breaza si cat de sigure sunt sursele.nu de alta, da am rude pe acolo si poate ma duc sa il fut la cap sa revina Smile)

hanno
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Reputatie : 98
Data de inscriere : 07/10/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Eladio la data de Joi Mar 22, 2012 9:00 pm

dizizel pe zonă?

EXCLUSIV: Interviu cu 36 de producători din România (Vlad Dobrescu, Byga, Kafu, Dj Undoo, Dj Nasa, Phossilah, Dallas, Subsemnatu’, Sexy Loops (axes), SEZ, Omu’ Gnom, Megiddo, Cody2H, Dismas, Hertz, SinBeats, Metamorpho, Ferry, Empressto, Denis, SpoT, Chimist, Mir El, E.R.U., Shutz, CommyBeats, Doru, Mario V, Jimmy Neutr0n, Ripp, Qishta Ceinaru, Egris, DooZile, Krap, Markone1 și Kenzo)

http://www.hiphopdinromania.org/2013/06/exclusiv-interviu-cu-36-de-producatori.html
Eladio

Sus In jos

Mesaj Scris de WTSN la data de Joi Mar 22, 2012 9:28 pm

Da, s-a mutat la Breaza pentru ceva timp, apoi a revenit in Bucuresti si cred ca se muta de tot.

Too short to be a ball-player, too ugly to be an actor / too dumb to sell drugs, and now you're trying to be a rapper
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

Mesaj Scris de Nihat la data de Sam Mar 24, 2012 8:00 pm

"Nu stiu altii cum sunt", dar cand mi-am bagat vineri dimineata albumul in casti si l-am ascultat in drum spre scoala mi s-a facut pielea de gaina. Nu e cu nimic sub albumele precedente. E o schimbare in bine/evolutie si imi place ce spune omu' cedry2k acolo. Si colaborarile sunt la inaltime.

Care semnatura?
Nihat
Daca limita e cerul, eu-s deja cu capu'n nori

Reputatie : 3516
Data de inscriere : 02/11/2009
Varsta : 23
Localizare : Bucurăști

Sus In jos

Mesaj Scris de WTSN la data de Sam Mar 24, 2012 8:32 pm

Si eu sunt pe val cu albumu' asta de vreo 2 zile. Buuuun, e bun ma Cedry2k

Too short to be a ball-player, too ugly to be an actor / too dumb to sell drugs, and now you're trying to be a rapper
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 26
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

Mesaj Scris de Eladio la data de Sam Mar 24, 2012 8:37 pm

prea bun. o dă cum vrea el

Eladio

Sus In jos

Mesaj Scris de Alter-Ego la data de Sam Mar 24, 2012 10:52 pm

Da, ok, dupa reascultari, e chiar bun, cum am mai zis. Nu exista diversitatea, dar toti avem nevoie de asta. Chiar aveam nevoie de pace. Totusi, putea sa zica si de altele, nu de probleme si sa injure sistemul , dar de exemplu sa-si explice viata ... eu sincer sunt curios . Very Happy

nrPosturi++;

Alter-Ego

Sus In jos

Mesaj Scris de Eladio la data de Sam Mar 24, 2012 11:15 pm

de aia exista can can Very Happy

Eladio

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos